Правила вибору приватного будинку

Багато українських родин, особливо де є кілька дітей або старі батьки, мріють купити будинок в передмісті. Це відмінна можливість сховатися від міської суєти та комфортна проводити час в колі сім’ї на свіжому повітрі. При цьому з огляду на гроші, замішані в угоді важливо забезпечити максимальну безпеку. Для цього потрібно проявляти обережність та діяти в рамках чинного закону.

Як вибрати будинок своєї мрії?

Сучасний ринок нерухомості – це конкурентне середовище з широким асортиментом різнопланових пропозицій як у місті, так за його межами. При цьому можна купити новий котедж від забудовника, стандартне житло від власника та дизайнерські варіанти, зведені руками талановитих українців. При цьому важливо залишатися в рамках виділеного бюджету з урахуванням побажань членів сім’ї.

З огляду на фінансову та технічну складові, покупці можуть придбати такі варіанти нерухомості:

  • розкішні котеджі в селищі;
  • приватний будинок в передмісті;
  • дачу в садівництві.

При цьому ціноутворення на будинки залежить від різних чинників, починаючи загальною площею будови та ділянки та закінчуючи їх розташуванням. Природно багато хто хоче заощадити, намагаючись знайти варіанти своїми силами. Та якщо при пошуку це допустимо, то при оформленні угоди без допомоги ріелтора або нотаріуса обійтися складно. Будь-яка помилка в документах може стати фатальною для нового власника житла.

Звернення до досвідченого ріелтора

Купівля приватного будинку – це серйозні інвестиції, які потребують значних вкладень, взятих з сімейного бюджету покупця. Природно це завжди супроводжується певними ризиками. Тому співпраця з агентством нерухомості – розумне рішення. Фахівці знають поширені схеми обману та здатні вчасно застерегти покупця від необдуманих дій.

Ріелтор знає всі тонкощі технічної перевірки будинку. Також він візьме на себе перевірку документів та підготовку договору. Надалі він допоможе в реєстрації нерухомого майна.

Вивчення вподобаного домоволодіння

Щоб самостійно вибрати приватний будинок в інтернеті, бажано знайти оголошення від власників нерухомого майна. Такі продавці зазвичай залишаються чесні з покупцями та не приховують недоліків нерухомості. Однак це не означає, що від повірки житла можна відмовитися. Покупцеві важливо з’ясувати наступні моменти:

  • Яка дорога підходить до ділянки де розташоване приватне житло. Якщо відсутнє тверде покриття, то під час дощу все перетворитися в болото.
  • Наявність надійного паркану навколо ділянки. Це забезпечить вам спокійний сон та почуття самотності.
  • Якість роботи дверей та віконних систем. Якщо конструкції в отворах перекосились, то це наслідок усадки будівлі через близькість ґрунтових вод або недотримання технології будівництва.
  • Наявність додаткових будівель на ділянці. Відмінним бонусом буде гараж, басейн або інша споруда.
  • Наявність зелених насаджень на ділянці. Непогано якщо є сад або виноградник. Хоча в даній ситуації все залежить від уподобань покупця, адже не всім хочеться копатися в городі.
  • Розміри прилеглої до будинку території. Ділянка повинна бути достатньої площі для вашого комфорту.
  • Підключення будинку до комунікаційних систем. Не у всіх заміських будинках є газ та каналізація. Важливо щоб у нового власника була можливість провести всі комунікації.

Перш ніж підписувати договір важливо вивчити технічну та юридичну складові домоволодіння. Будь-які проблеми з документами або будовою – вагомий привід задуматися. Та тільки якщо вас все влаштовує можна домовлятися про умови зміни власника та спосіб передачі грошей.

Комментарии запрещены.