Коли віддавати гроші при покупці квартири у Львові

Купівля-продаж нерухомості припускає кілька етапів: від розробки самого договору до реєстрації угоди в Держреєстрі. Ризики щось зробити не так є завжди. Але наслідки від таких помилок різні. Одним з головних етапів в процесі продажу та придбання об’єкта є його оплата. Кожна зі сторін процесу хоче мінімізувати ризики обману, пропонуючи свій варіант розрахунку. Він не завжди підходить іншому учаснику процесу.

Готівковий розрахунок

Теоретично може бути готівковий розрахунок, коли передача грошей відбувається в натуральному вимірі в момент підписання договору. Спосіб не використовується на практиці, оскільки він заснований лише на чесності та довірі один одного. Немає ніяких гарантій в тому, що сторона, яка одержала кошти, виконає свої зобов’язання.

Наприклад, продавець квартири отримав кошти від покупця у час, коли відбувалося підписання договору купівлі-продажу у нотаріуса. Спеціаліст зобов’язаний перевірити документи, ознайомитися зі справою, упевнитися в намірах всіх учасників та завірити договір. До компетенції нотаріуса не входить контроль над тим, щоб продавець передав право власності покупцеві.

За фактом, після підписання угоди та отримання грошей, продавець відмовиться від передачі права власності. В такому випадку, повернути ресурси назад можливо виключно в судовому порядку. За умови, що відповідач не зникне з країни. Відповідь на питання про те, коли віддавати гроші при покупці квартири у Львові, має кілька варіантів:

  • До підписання угоди. Повна сума або її частина передається у вигляді готівки на руки того, хто реалізує об’єкт. Ризики несе тільки покупець, оскільки у нього немає ніяких гарантій.
  • Після підписання паперу. Може бути ситуація, коли договір нотаріально завірений, поданий на реєстрацію, а кошти ще не передані. В такому випадку ризики обману є у продавця.
  • Передача здійснюється після підписання, але до нотаріального засвідчення. Один з кращих варіантів, оскільки ризики обману в обох сторін угоди мінімальні. Угода підписується учасниками, а передача грошей здійснюється у нотаріуса, після чого він запевняє документ.

Який вибрати варіант, кожен вирішує самостійно, але попередньо потрібно знайти квартири без ремонту у Львові скориставшись базою перевірених оголошень сайту DOM.RIA. Під такими пропозиціями маються на увазі об’єкти куди виїжджав спеціально навчений інспектор щоб перевірити реальний стан житла та документи, а також сфотографувати приміщення на панорамну камеру з круговим оглядом. З огляду на те, що на сайті DOM.RIA завжди тільки свіжа та перевірена інформація йому вдалося стати №1 обігнавши конкурентів, які працюють у сфері нерухомості.

Перевірка готівки при готівковому розрахунку

Звичайно, гроші можуть переводитися не в готівковій формі, а безготівковій. В такому випадку неможливо отримати на рахунок фальшиві купюри. Але при готівковій формі взаєморозрахунків грошові кошти потрібно не тільки отримати, але перевірити на справжність. Можливо два варіанти ревізії:

  • Самостійна перевірка. В такому випадку можна перевірити справжність купюр у нотаріуса. Кожна нотаріальна контора має спеціальний грошовий детектор. Також є послуга оренди детектора грошей. Можна просто принести прилад на місце розрахунку. Правда, проблема в тому, що потрібно вміти розрізняти справжні та фальшиві гроші, правильно використовувати засіб контролю.
  • Перевірка в банку. Теоретично, це можливо, але на практиці важко здійснити. Потрібно з нотаріусом поїхати в банк, перевірити гроші, запакувати їх в конверт, опечатати, а потім передати реалізатору об’єкта. Плюс, банк стягує за послугу не маленьку комісію.

Але найкращий варіант – це об’єднати дві процедури відразу: підписання договору здійснити в банку на запрошення нотаріуса. Там же перевірити відразу кошти під виглядом зарахування їх на банківський рахунок, карту.

Безготівкова форма розрахунку

У всьому світі використовується саме безготівкова форма. Її особливістю є те, що договір підписується не між двома суб’єктами, а трьома: покупцем, продавцем та банком. Останній виступає таким собі гарантом, що забезпечує грошовий переказ з одного рахунку на інший.

При цьому переказ грошей при покупці квартири також можливий на різних стадіях процесу. Хтось вважає за краще переводити ресурси до підписання угоди, хтось в момент укладення, а хтось вже після реєстрації самого права власності.

Формою безготівкового способу є також акредитив. Це спеціально відкритий рахунок, який має єдине призначення – забезпечити оплату конкретної операції. Кошти зараховуються на рахунок. Але використовувати їх неможливо, рахунок блокується після надходження ресурсів. Як тільки умова виконується, то він відкривається для конкретного користувача. Дія акредитива схоже з дією банківської комірки. Але вартість його відкриття та обслуговування дорожче.

З приводу реалізації нерухомості юридичною особою у Львові, законодавчо дозволено лише безготівковий формат розрахунків. Використовувати осередок, готівку заборонено. Наприклад, якщо квартиру продає забудовник, то оплата здійснюється тільки при залученні банку.

Комментарии запрещены.