Виписка мешканця з квартири без його згоди

Сьогодні деяких власників квартир турбує питання виписки зареєстрованого мешканця без його офіційної згоди. Часто це обумовлено тим, що прописана людина фактично не проживає за місцем реєстрації, а власнику житла доводиться додатково оплачувати комунальні послуги. Крім того, об’єкт з прописаними особами неможливо продати або подарувати.

Варіанти виписки без згоди прописаного

Сьогодні існують поширені випадки, що дозволяють власнику нерухомості виселити мешканця без згоди останнього:

  • Фактичне не проживання у квартирі за місцем реєстрації. Якщо людина тривалий час не живе на відведеній для неї території та має інше місце проживання де передбачена реєстрація її можливо виселити.
  • Розрив сімейних зобов’язань між подружжям. Якщо житлоплоща купувалася до вступу подружжя в законний шлюб, після розлучення власник нерухомості може вимагати виписки мешканця в судовому порядку.
  • У разі прописки мешканця після приватизації нерухомого майна. Власник приватизованої квартири має повне право виписати зареєстрованих осіб, крім осіб які не досягли повнолітнього віку, або мають фізичні вади за власною ініціативою.
  • У разі позбавлення прав на дитину. Якщо суд позбавляє прав одного з батьків на дітей, то одночасно може бути видана постанова про заборону спільного проживання.

У разі з не приватизованою нерухомістю виписка мешканців трохи складніше. У даній ситуації потрібно надати докази що мешканець використовує нерухомість не за прямим призначенням або завдає шкоди майну, а також порушує громадський порядок та права сусідів.

Оскарження прав власника через суд

У разі виникнення необхідності виписки колишніх родичів або членів сім’ї, які тривалий час відсутні, з різних на те причин, потрібно дотримуватися наступних правил:

  1. Звернутися до суду певного району з позовною заявою. Заява повинна показувати бажання власника нерухомості виселити з квартири та зняти з обліку колишніх родичів з об’єктивних на те причин.
  2. В судові органи надається комплект паперів, що складається з: правовстановлюючого документа, свідоцтва про розлучення, довідки про несплату послуг комунального характеру та інших доказів порушення проживання у квартирі.
  3. У разі присутності зацікавлених сторін на засіданні, суддя після з’ясування нюансів виносить рішення про виселення або збереження права на подальше проживання мешканця, який став об’єктом розгляду.
  4. Якщо у людини що виписується немає іншого місця для проживання, власник нерухомості не може його виселити без надання альтернативного варіанту.

Також якщо у людини немає можливості знайти тимчасове житло, судом виноситься постанова про тимчасове проживання на певний проміжок часу. За цей період відповідачу потрібно знайти собі нове житло. Часто це призводить до виникнення суперечок між сторонами конфлікту та затягування виселення.

Підбиваємо підсумки

Всі заяви в суді розглядаються в індивідуальному порядку та часто рішення виноситься на користь власника нерухомості. Спори з житлових питань це завжди складний процес, в якому суд всебічно вивчає причини виселення перш ніж прийняти остаточне рішення. При цьому до уваги береться не тільки чинне законодавство, а й гуманність.

Як видно власнику квартири можна виписати неугодних мешканців тільки в разі офіційного підтвердження відсутності прав на займане житло та наявності альтернативного місця для проживання. Зазвичай такий судовий розгляд затягується на невизначений час, тому важливо заздалегідь підготувати документи, а краще постаратися вирішити спірну ситуацію мирним шляхом.

Комментарии запрещены.