Які проблеми з пошуком роботи за кордоном.

візовий центр безкордонівПісля розвалу Радянського Союзу всі республіки які входили в цю тоталітарну систему отримали свободу, в тому числі і Україна. Економічний розвиток нашої незалежної держави знизився раптово. В дев’яності роки минулого століття почалося велике безробіття, а разом з тим масова еміграція нашого люду на роботу за границю. Багато хто, часто рискуючи втратити великі гроші, (адже аферистів, так званих посередників вистачало) старався попасти на роботу до США. І як ми знаємо доволі велика кількість українців вже давно працює в цій країні, ба навіть вивезли туди родини. В Канаді за чверть століття теж виїхало багато українців і рахунок наших емігрантів тягне на мільйони. Тільки жінок-українок в Італії на роботі майже мільйон. Вже більше десяти років країни ближнього зарубіжжя і це Польща, та Чехія стали членами Європейського Союзу і громадяни України почали їхати сюди як заробітчани.

Робота в Польщі стала для багатьох доволі надійним заробітком. Тут в більшості приваблює географічна близькість з нашою державою, тай заробітки в рази більші аніж на Батьківщині. В Польщі теж велике безробіття, адже тут є проблеми з пошуком роботи для молодих поляків і це стосується навіть тих осіб, у яких вища освіта та володіють іноземними мовами, адже та оплата праці яка є в Польщі їх не влаштовує. Це стало причиною часової еміграції молодих, та освічених людей в Західну Європу, та країни Скандинавії. З часу прийняття Польщі до ЄС з країни виїхало більше чотирьох мільйонів її громадян. Польська вища освіта доволі часто не відповідає світовому ринку праці, адже вона іноді неякісна. Світовий ринок праці в свою чергу вимагає дуже освічених і грамотних спеціалістів любої сфери. У польські вищі учбові заклади на навчання запрошується молодь з України, бо поляки стараються навчатися у вишах Європи.

Немало випадків що сюди попадають ті особи, знання середньої освіти яких бажали б кращого. Польські громадяни котрі проживають тут і які знайшли роботу за трудовим договором тримаються на даній роботі до пенсії навіть тоді, коли нею не задоволені. Це стосується бюджетної сфери країни, та державних установ в невеликих містах. Чехія теж сусідня з Україною держава і найбільше роботу в даній країні шукають громадяни західних областей. Найбільше доступна робота в Чехії для іноземних громадян низькооплачувана, тобто багато вакансій для охоронців, прибиральників, та тимчасова робота по сільському господарству. Дані вакансії можна знайти через посередників, або відповідні оголошення в інтернеті, але завжди потрібно бути уважними і не дати себе обманути. Дозвіл на роботу через чеське консульство і належне на то оформлення документів може тривати кілька місяців. Зацікавлений тою, чи іншою спеціальністю роботодавець на яку у фірмі є вакансії дасть згоду на роботу. Та напередодні іноземцем потрібно взяти дозвіл на роботу в місцевій установі працевлаштування. Для цього майбутній робітник подає заяву в якій вказується вакансія і коли протягом двох місяців на цю посаду не згодиться громадянин Чехії, тоді приймається на роботу іноземець. Такі правила прийому на роботу іноземців в Чехії на даний час.

Комментарии запрещены.